pepi-tree1

Dzisiaj moi mili opowiem o drzewach, a właściwie o drzewie. Dziwne, prawda? Bo kto dzisiaj rozmyśla i pisze o drzewach?
A no właśnie, Bappki rozmyślają, gdyż bawią się cudowną aplikacją Pepi Tree.

Aplikacja składa się z sześciu zabaw – każda z nich dotyczy innej części drzewa i każda uczy dziecko (nas też!) innych rzeczy: na przykład, że z gąsienicy o dyskusyjnym wyglądzie powstanie wspaniały motyl, jeż nie gustuje w muchomorach, a sowa poluje w nocy. Bardzo podoba mi się konstrukcja Pepi Tree – poruszamy się w górę i w dół wzdłuż pnia drzewa, od korony po korzenie. Dzięki temu całość jest przejrzysta, uporządkowana i bardzo intuicyjna, bez problemu poruszają się po niej maluchy.
Coś w tej aplikacji sprawia, że działa relaksująco – może to dźwięki, może sympatyczne zwierzaki albo też przyjemne w realizacji zadania.

Aplikacja jest świetnie narysowana, a jej klimat podkreśla totalnie wciągająca muzyka i dźwięki – melodyjki z aplikacji nucimy sobie często pod nosem. w poniższym filmie słychać melodię nazwaną przez nas „Mniam mniam mniam mniam” :)

Dlaczego lubimy Pepi Tree?

  • stanowi inspirację do rozmowy na temat drzew i zwierzaków leśnych
  • przekazuje wiedzę na temat natury
  • ma przecudowną warstwę dzwiękową!
  • jest pełna poczucia humoru (brzydale gąsienice, śmieszne króliki i wiele innych perełek)
  • nie przeładowuje i nie wciąga zbyt mocno (na to mam alergię)

Off topic 

Muszę wrócić do pierwszego akapitu niniejszego wpisu. Technologia dzisiaj sprawia, że przypominamy sobie o świecie realnym. Czy będzie to norma dla naszych dzieci i wnuków? Jest we mnie pewna obawa, że zatracamy coś, co było kiedyś naturalne – przekazywanie wiedzy między pokoleniami za pomocą opowieści, rozmów, pogaduszek. Nie mamy czasu i cieszymy się, kiedy dziecko samo ogląda edukacyjne bajki, bawi się mądrymi aplikacjami. Tak dużo tracimy nie rozmawiając z dziećmi , zdawkowo odpowiadając na pytania rodzące się w małych głowach. Tracimy przede wszystkim kontakt z zupełnie alternatywną optyką dziecięcych oczu, która pozwala nam samym spojrzeć z całkowicie innej strony na wszystko co robimy i myślimy. Będąc blisko dzieci, rozmawiając z nimi, sami na chwilę wracamy do czasów zadawania pytań, zadziwienia światem i radosnego poznawania.
Czasami nasza niechęć do rozmowy z dzieckiem wynika z braku wiedzy, z obawy o skompromitowanie się – ale po co udawać wszystkowiedzących, jeśli możemy w każdej chwili poszukać odpowiedzi. To właśnie dają nam nowe technologie i za to je ogromnie cenię: możemy wzmacniać więzi i przy okazji budować samych siebie.

 

Strona aplikacji: Pepi Tree

Podziel się wpisem:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>