todo7

Nie będzie to wpis narzekający. Nie będzie też motywujący. Będzie to wpis opisujący życie.

A życie to nieustający ciąg czynności, które przerywane są krótkimi chwilami bezczynności. Taką sobie definicję ukułam. Będąc matką, kobietą pracującą, skrytą artystką i marzycielem w jednym, mam strasznie, okropnie dużo rzeczy do zrobienia, obmyślenia, przerobienia, wytworzenia. Nie dziwię się sobie, że cały czas się w tym gubię. To znaczy uczę się ogarniać na raz coraz więcej, ale w takim tempie będę mistrzem grubo po dziewięćdziesiątce, czyli w okresie mentalnego cofania – i nici z medalu.

Szukałam długo czegoś, co pozwoliłoby mi opanować niekończącą się listę to do. Testowałam bardzo skomplikowane systemy, zaawansowane aplikacje, kalendarze, przypomnienia… Ale tak naprawdę przydała mi się jedna, banalna można by rzec, aplikacja Tomorrow. Prosto, prosto, bez kombinowania. Kocham to i uwielbiam!

A czym jest Tomorrow? To mikro notatnik, w którym zapisujemy (w formie listy) zadania. Wykonane skreślamy (towarzyszy temu fantastyczny dźwięk), te niewykonane szybkim ruchem przenosimy na kolejny dzień (niektóre z moich zadań płyną sobie od miesiąca ;)). I właśnie doszliśmy do najważniejszej zalety tej appki – nie musimy się katować, jeśli czegoś danego dnia nie zrobimy, po prostu zrobimy to dzień później. Najważniejsze jest to, że mamy zadanie wpisane na listę, że pamiętamy o nim i w końcu je zrealizujemy. Oczywiście całość po zalogowaniu pięknie leży sobie na chmurce i możemy mieć dostęp do zadań z różnych urządzeń.

Podoba mi się bardzo, że nie znajdziemy tutaj chorągiewek z priorytetami, kalendarza, cytatów motywacyjnych, edycji kolorów, wyboru tła, rozpiski minutowej i innych zapychaczy. Czysto, klarownie i na pierwszy rzut oka widać, co trzeba zrobić. Nie za bardzo można też polemizować i robić uniki.

Wracając do życia multifunkcyjnego człowieka, współczuję nam wszystkim i siebie też pogłaszczę po głowie. Naprawdę super sobie radzimy, bo życie życie to nie je bajka. Am I right?

 

Podziel się wpisem:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>