pet-doctor2b

Dzisiaj animalistycznie. Lub weterynaryjnie. A tak naprawdę bardzo empatycznie.

Przed Państwem aplikacja Pet Doctor – czyli lecznica dla zwierząt. Aplikacja ta została stworzona w studiu Toca Boca – nie przesadzę, jeśli napiszę, że jest to stajnia, która wystawia do wyścigu same czarne konie. TB wyznacza standardy, tworzy poziom jakości, do którego dąży wielu, bardzo wielu naśladowców. Aplikacje robią fantastyczne – łamiące stereotypy, kreatywne, bardzo fajne estetycznie. Na pewno jeszcze nie raz Bappki o Toca Boca napiszą :)

Za co lubimy Pet Doctor? Jest bardzo prosta, ładna, z zabawnymi zwierzakami i wieloma aktywnościami do wykonania (leczymy zwierzątka i później musimy je nakarmić – uwielbiamy chrupiącego muchy węża! :P).

Ale jest jeszcze coś, za co lubimy tę aplikację – może ona nam pomóc w bardzo ważnej, rodzicielskiej misji.

Off topic

Kiedy lekkie światło lampki nocnej oświetla dziecięce buzie, kiedy słychać tylko miarowe, spokojne oddechy, a na małym czole przykleił się spocony kosmyk włosów, wtedy sobie rozmyślamy… O tym, kim będą nasze dzieci w przyszłości, czy będą szczęśliwe, czy założą rodzinę, jakie studia skończą (i czy w ogóle będą studiować), czy będziemy się kochać i szanować przez wszystkie dni… Tak sobie rozmyślamy, chociaż przyszłości przewidzieć się nie da.

Można jednak coś uczynić, żeby nasze dzieci, które wspieramy teraz, żeby kiedyś podejmowały własne, świadome decyzje, żeby one nie właziły na złe ścieżki. I tutaj dotykamy empatii – wrażliwości na innych, współczucia, odpowiedzialności. To w dzieciństwie buduje się kręgosłup moralny, to są chwile, kiedy kształtuje się szkielet wartości. I niestety to na naszych barkach spoczywa odpowiedzialność za przekazanie tego, co ważne i pokazanie opozycji Dobro/Zło.

Mogą nam pomóc banalne na pierwszy rzut oka zabawy i rozmowy o zwierzętach. Je najłatwiej skrzywdzić i je trzeba chronić. Kiedyś czytałam wyniki badań, które jasno wskazywały schemat: sadysta w stosunku do zwierząt jako dziecko – późniejszy ciężki kryminalista. To oczywiście skrajność, ale to my, rodzice, nauczmy dzieci, że zwierzęta czują, że tymi udomowionymi musimy się odpowiedzialnie zajmować, że panując nad światem nie możemy zapominać o innych żywych istotach. Bezduszność i bezwzględność dorosłych zawsze ma jakieś początki. A każdy zły dorosły był kiedyś dobrym dzieckiem.

Może to będzie także dla nas okazja, żeby popatrzeć na swój wytarty życiowym doświadczeniem kajecik z wartościami. Jak kierujemy swoim życiem? Czy wiemy, co jest dobre, a co złe?

 

Na koniec, żeby nie było aż tak poważnie, filmik z szokującym zakończeniem i nasze głosy w gratisie :D

Podziel się wpisem:

Join the conversation!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>