Słodkie bappki

Dzisiaj wpis 100% cukru w cukrze, gdyż Bappki kochają piec (właściwie najstarsza z nich, bo cała dwupostaciowa reszta preferuje etap mieszalniczo-zdobniczy). Dawno temu nieodłącznym elementem pieczenia były regularne wędrówki w stronę komputera – w ramach świadom-eko życia nie drukowałyśmy przepisów. Tablet rozwiązał problem piechura i znakomicie wpasował się w zestaw akcesoriów kuchennych.
Wielka była moja radość, kiedy odkryłam aplikację Moje Wypieki – najsłodszą kopalnię przepisów prosto z bloga o takiej samej nazwie. Sam blog jest znany i kochany przez wielu maniaków, sympatyków i okazjonalnych uprawiaczy pieczenia. Znajdziemy w nim wszystko – od szybkich ciasteczek po bajeczne torty – autorka bloga wybiera, testuje, modyfikuje i podaje nam przepisy, które praktycznie nie mogą się nie udać.

Za co lubimy aplikację Moje Wypieki?

  • jest bardzo prosta i czytelna
  • zawiera ogromną ilość przepisów, a na bieżąco dodawane są kolejne
  • pozwala wysłać wybrany przepis mailem (np. cioci, która męczy nas w sprawie ilości jaj w kremie)
  • możemy stworzyć listę ulubionych przepisów, do których wracamy, a rodzina nas za nie wielbi
  • opcja „lista zakupów” przydaje się w sklepie, gdy wylecą nam z głowy potrzebne składniki

Off topic

Dlaczego warto piec z dziećmi? Sięgnijcie pamięcią do czasów dzieciństwa, jakie macie najmilsze wspomnienia? Czy przypadkiem nie jest to ciepła, pachnąca kuchnia, w której mama/babcia zagniata ciasto? W pieczeniu jest jakaś magia, która pozostaje w nas na całe życie. To bardzo kreatywne chwile, kiedy można stworzyć coś z myślą o innych, a następnie podzielić się słodyczą i miłością. Dzieci uwielbiają pomagać w kuchni – mieszać składniki, wałkować ciasto, wykrawać ciasteczka i je ozdabiać. My za to nie kochamy bałaganu, rękawów w lukrze, czekolady we włosach i pożerania ukradkiem surowego ciasta. Wyłączmy jednak na chwilę opcję „antychaos”, poczujmy się dziećmi i ramię w ramię z naszym maluchem przyklejajmy ozdoby do ciasteczek. Nie musimy być masterszefami, wystarczy prosty przepis, kuchenny stół i nasz dobry nastrój. Zbudujmy piękne wspomnienie w naszych dzieciach, pełne ciepła, radości i zapachów. Mamy przed sobą świetną okazję – Boże Narodzenie to czas idealny na kuchenne akcje pieczeniowe :) U nas właśnie powstały smakowite pierniczki, oczywiście według przepisu z aplikacji Moje Wypieki – polecamy gorąco i pamiętajcie, że pieczenie to aromatyczna terapia antystresowa – zalecamy ją każdej rodzinie!

 

 

Podziel się wpisem:

Join the conversation!

  • Ależ te pierniczki wyglądają apetycznie! Szkoda, że nie mogłam spróbować… Aplikacja spisała się na medal, ale jeszcze lepiej spisały się małe kucharzątka! Uściski dla wszystkich trzech babek! :) A & G

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>